- Hydrospares
- Hot Tub & Spa
- Whirlpool Bath Parts
- Jets
- Water Jets
- HydroAir Micro V-Jet & Ozone
Technical Info
HydroAir Micro V-Jet & Ozone
£0.78EXC VAT
1% DISCOUNT
364 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
HydroAir Micro V-Jet & Ozone
Sealing Gasket
0 Reviews
SKU: 1362MPN: 20465-VRRP: £0.79
LOGIN FOR TRADE PRICING£0.78EXC VAT
1% DISCOUNT
364 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Get it WednesdayOrder in 14 hours and 41 minutes
Share
LID: 1493
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Recommended Additions
HydroAir Micro V Jet Series
Flow Adjustable, Chrome
146 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 1352MPN: 20442-V
£0.36RRP:£0.43
Product Details
HydroAir Micro V-Jet & Ozone
- For Micro Jet
- For Ozones
- Gasket
Technical Specifications
Gaskets - Dimension
| OD (Outer Diameter) | 38mm |
| ID (Internal Diameter) | 29mm |
| Thickness | 1.75mm |
| Pack Size | Single |
| Purpose | Jet |
| Material | Silicon |
| Gasket Lip - OD (Outside Diameter) | 36mm |
| Thickness (Including gasket lip) | 2mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.