Technical Info
Hydrospares INVERTER+ WiFi Module
£68.36INC VAT
45% DISCOUNT
Special Order Item
Lead time to be confirmed
Hydrospares INVERTER+ WiFi Module
SKU: 8874MPN: 3096030018HS Code: 8419508090RRP: £124.30
LOGIN FOR TRADE PRICING£68.36INC VAT
45% DISCOUNT
Special Order Item
Lead time to be confirmed
Get it 08/09/2026Order in 99 days and 2 hours
LID: 5340
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Product Details
INVERTER+ Wi-fi Module
Used with INVERTER+ Heat Pumps
External Wi-fi module to control the heat pump via smartphone. Easy to connect via provided input.
Technical Specifications
Model Information
| Model | INVERTER+ 11kW |
| MPN | IPHR26 |
| Pool Volume | 25-45m3 |
| Dimensions (W x D x H) | 894 x 359 x 648mm |
| Weight | 49Kg |
| Sound | 38.6-49.69dB |
Electrical Info
| Input Power | 10.5kW |
| Current Rating | 0.83-6.5AMP |