- Hydrospares
- Swimming Pool
- Plant Room Equipment
- Basket Pumps
- Hayward (Kripsol) OK Pump - 0.50HP Three Phase
Technical Info
Downloads
Hayward (Kripsol) OK Pump - 0.50HP Three Phase
£191.55INC VAT
35% DISCOUNT
Due to be discontinued.
last 1 In Stock.
QTY
Hayward (Kripsol) OK Pump - 0.50HP Three Phase
Ondina - OK 51T1
0 Reviews
SKU: 6622MPN: OK51 TRRP:£294.69
LOGIN FOR TRADE PRICING £191.55INC VAT
35% DISCOUNT
Due to be discontinued.
last 1 In Stock.
QTY
Get it tomorrowOrder in 1 hour and 11 minutes
Share
LID: 3398
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Product Details
Hayward (Kripsol) Swimming Pool Pump - Ondina -OK
Optimised for medium and small pools (up to 75m3)
Compact and silent, suitable for small technical rooms and underground technical equipment boxes
Can be used in salt water
Technical Specifications
Model Information
| Model | OK51T1 |
| Type | Single Speed |
| Suitable For Salt Water | Yes |
| Max. Water Temp | 50 |
Motor Specification
| Motor Power | 0.58kW |
| Voltage / Hz | 230/400V AC (Three Phase) |
Flow
| Flow Q-Max | 8.5m3h |
Dimensions
| Weight (Kg) | 9 Kg |
| L = | 475mm |
| Dimension Drawing |
Downloads
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.