- Hydrospares
- Plumbing
- O-Rings, Gaskets & Washers
- Gaskets
- Waterway Jet Body Flat Gasket
Technical Info
Waterway Jet Body Flat Gasket
£1.16INC VAT
10% DISCOUNT
42 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Waterway Jet Body Flat Gasket
68 x 54mm OD/ID - Fits 2.7" Jet Body*
1 Reviews
SKU: 4185MPN: 711-6910RRP:£1.29
LOGIN FOR TRADE PRICING £1.16INC VAT
10% DISCOUNT
42 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Get it TuesdayOrder in 4 days and 6 hours
Share
LID: 2276
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Product Details
- Waterway Jet Body Flat Gasket
- 68mm OD x 3.5mm Thickness
- For Mini Storm Jet Body
Used instead of silicone to seal the jet body to the tub shell.
Gaskets seal the jet body to tub.
Technical Specifications
Jet Info
| Model Name | Mini Storm |
| Fitment Type | Click-IN |
| Product Type | Spare Part |
Gaskets - Dimension
| OD (Outer Diameter) | 68mm |
| ID (Internal Diameter) | 54mm |
| Thickness | 3.5mm |
| Pack Size | Single |
| Purpose | Jet |
| Material | Silicon |
Reviews (1)
Reviews (1)
Alan B11/14/2020
Good quality product and gave a watertight seal.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.