- Hydrospares
- Plumbing
- Manifolds
- HS PRO - Manifold - 2" x 2-Way 3/4"
Technical Info
HS PRO - Manifold - 2" x 2-Way 3/4"
£3.54INC VAT
45 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
HS PRO - Manifold - 2" x 2-Way 3/4"
Socket x Spigot x 2 Barbs - White PVC
0 Reviews
SKU: MAN-11987
LOGIN FOR TRADE PRICING£3.54INC VAT
45 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Get it tomorrowOrder in 6 hours and 34 minutes
Share
LID: 81187
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Recommended Additions
HS PRO Spring Clamp For 3/4" Vinyl Pipe - 10 Pack
Secures To Both Smooth & Ribbed Barbs
36 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: CLA-2251/10
£15.92RRP:£19.42
HS PRO Flex - 2" Semi-Rigid PVC Pipe
Straight 2m length
17 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: PIP-11841
£30.28RRP:£33.64
HS PRO - Blind Manifold - 2" x 6-Way 3/4"
Socket x 6 Spigot - White PVC
Out of Stock
Available to Back Order
SKU: MAN-11992
£8.16
Technical Specifications
General
| Fitting Colour | White |
| Fitting Type | Manifold |
| Material | PVC |
| Connection | Socket |
| Connection | Spigot |
Dimensions
| Outside Diameter (OD) mm | 60.5 |
| Inside Diameter (ID) | 60mm |
| Wall Thickness | 4.5mm |
| Fits | 0.75 Inch (26.7 ± 0.2mm) Fittings |
| Metric Or Imperial | Imperial |
| Barb Size | 3/4" |
| No. of Barbs | 2 |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.