- Hydrospares
- DEALS
- Hayward (Kripsol) OK Pump - 0.75HP Three Phase
Technical Info
Downloads
Hayward (Kripsol) OK Pump - 0.75HP Three Phase
£210.44INC VAT
35% DISCOUNT
Due to be discontinued.
last 1 In Stock.
QTY
Hayward (Kripsol) OK Pump - 0.75HP Three Phase
Ondina - OK 71T1
0 Reviews
SKU: 6623MPN: OK71 TRRP:£323.76
LOGIN FOR TRADE PRICING £210.44INC VAT
35% DISCOUNT
Due to be discontinued.
last 1 In Stock.
QTY
Get it TuesdayOrder in 3 days and 18 hours
Share
LID: 3399
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Product Details
- Hayward (Kripsol) Swimming Pool Pump - Ondina -OK
- Optimised for medium and small pools (up to 75m3)
- Compact and silent, suitable for small technical rooms and underground technical equipment boxes
- Can be used in salt water
Technical Specifications
Model Information
| Model | OK71T1.B |
| Type | Single Speed |
| Suitable For Salt Water | Yes |
| Max. Water Temp | 50 |
Motor Specification
| Motor Power | 0.75kW |
| Voltage / Hz | 230/400V AC (Three Phase) |
Flow
| Flow Q-Max | 11.9m3h |
Dimensions
| Weight (Kg) | 9.5 Kg |
| L = | 475mm |
| Dimension Drawing |
Downloads
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.