Technical Info
Waterway Mini Storm - Gasket (Single Lip)
£1.10EXC VAT
10% DISCOUNT
58 In Stock
Same day dispatch by 14:00
Waterway Mini Storm - Gasket (Single Lip)
SKU: 4187MPN: 711-6900RRP: £1.22
LOGIN FOR TRADE PRICING£1.10EXC VAT
10% DISCOUNT
58 In Stock
Same day dispatch by 14:00
Get it tomorrowOrder in 11 hours and 24 minutes
LID: 1454
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Product Details
Waterway Mini Storm - Gasket (Single Lip)
- Gasket (Single Lip)
- For use Jet Body - 2.7"
- Outer Diameter - 65mm
- Inner Diameter - 50mm
- Used instead of silicone to seal the jet body to the tub shell
Technical Specifications
Jet Info
| Product Type | Jet Accessory |
| Product Type | Spare Part |
Gaskets - Dimension
| OD (Outer Diameter) | 65mm |
| ID (Internal Diameter) | 50mm |
| Thickness | 3mm |
| Pack Size | Single |
| Purpose | Jet |
| Material | Silicon |