- Hydrospares
- Hot Tub & Spa
- Air & Water
- Water Jets
- Jet Bodies
- Waterway Poly Jet Body Assembly
Technical Info
Waterway Poly Jet Body Assembly
£11.54INC VAT
25% DISCOUNT
5 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Waterway Poly Jet Body Assembly
1/2" Socket x 3/8" Ribbed Barb - Straight Body
0 Reviews
SKU: 4204MPN: 210-5750RRP:£15.39
LOGIN FOR TRADE PRICING £11.54INC VAT
25% DISCOUNT
5 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Get it tomorrowOrder in 1 hour and 12 minutes
Share
LID: 2472
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Product Details
Poly Jet Body Assembly
- Used with Poly Jet Fronts click HERE
Supplied with standard length wall fitting 35mm
Face Ø: 80mm
Nominal Drill Ø: 67mm
Water Connection Ø: 1/2" Type: Socket
Air Connection Ø: 3/8" Type: Barb - Ribbed
Length: 105mm
Gasket inc: Yes
Technical Specifications
Jet Info
| Model Name | Poly Jet |
| Fitment Type | Thread-IN |
| Product Type | Jet Body |
| Used In | Water System |
Connections
| Water connection | 1/2" Socket / Slip |
| Air Connection | 3/8" Ribbed Barb |
Jet Body
| Nominal Drill - Flat Gasket | 66mm |
| Supplied with | Without Gasket |
| Hole Size | 41-70mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.