- Hydrospares
- Hot Tub & Spa
- Air & Water
- Water Jets
- Jet Bodies
- Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body - Thread IN
Technical Info
Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body - Thread IN
£7.43INC VAT
25% DISCOUNT
14 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body - Thread IN
3/4" Ribbed Barb x 3/8" Ribbed Barb
0 Reviews
SKU: 5251MPN: 228-1558GRRP: £9.90
LOGIN FOR TRADE PRICING£7.43INC VAT
25% DISCOUNT
14 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Get it tomorrowOrder in 9 hours and 25 minutes
Share
LID: 4166
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Recommended Additions
Pure-Spa Whirlpool Sanitiser Tablets (30)
30 Tablets - Essential Care for Whirlpools & Spas
726 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: CHM-0102MPN: 0102
£6.19RRP:£6.98
Pure-Spa Hot Tub System Flush
500ml, 5 Litre or Multipack Options
530 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: CHM-2793MPN: 2793
£10.42RRP:£13.89
Waterway Cluster Storm Jet - 2" - Twin Roto - Thread IN
Grey/Stainless
5 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 7523MPN: 239-4337S
£13.56RRP:£15.95
Special Order Item
Available to Back Order
SKU: 5248MPN: 239-4307S
£10.14RRP:£11.93
Product Details
- Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body
- Water: 3/4" Ribbed Barb
- Air: 3/8" Ribbed Barb
- Used with Cluster Storm Jet Fronts (Thread-IN)
IMPORTANT: Details of Gasket has been verified with our stock however Manufacturer is occasionally changing the type of the gasket supplier with body. If you require specific type of the gasket please contact us to check current version.
Technical Specifications
Jet Info
| Model Name | Cluster Storm |
| Fitment Type | Thread-IN |
| Product Type | Jet Body |
| Shell Material | Acrylic |
| Used In | Water System |
| Finish | White |
Connections
| Water connection | 3/4" Ribbed Barb |
| Air Connection | 3/8" Ribbed Barb |
Jet Body
| Nominal Drill - Through(Grommet) Gasket | 38mm |
| Supplied with | Grommet Gasket |
| Hole Size | 10-40mm |
Useful Image
| Fitment |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.