- Hydrospares
- Hot Tub & Spa
- Air & Water
- Water Jets
- Jet Bodies
- Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body - Click IN
Technical Info
Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body - Click IN
£4.74INC VAT
25% DISCOUNT
Special Order Item
Lead time to be confirmed
Connection Water x Air
QTY
Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body - Click IN
3/4" Socket x 3/8" Ribbed Barb
0 Reviews
SKU: 4161MPN: 212-1570GRRP: £6.31
LOGIN FOR TRADE PRICING£4.74INC VAT
25% DISCOUNT
Special Order Item
Lead time to be confirmed
Connection Water x Air
QTY
Get it 19/08/2026Order in 98 days and 18 hours
Share
LID: 1291
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Recommended Additions
Pure-Spa Whirlpool Sanitiser Tablets (30)
30 Tablets - Essential Care for Whirlpools & Spas
726 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: CHM-0102MPN: 0102
£6.19RRP:£6.98
Pure-Spa Hot Tub System Flush
500ml, 5 Litre or Multipack Options
530 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: CHM-2793MPN: 2793
£10.42RRP:£13.89
35 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 3294MPN: 218-5140
£4.79RRP:£5.63
Waterway Cluster Storm Jet - 2" - Directional - Click IN
Sterling Silver/Scalloped/Textured - Adjustable Series
36 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 8055MPN: 212-1549-STS
£4.57RRP:£5.08
Product Details
Waterway Adj. Cluster Storm Jet Body
- Water: 3/4" Smooth Barb
- Air: 3/8" Ribbed Barb
- Used with Cluster Storm Jet Fronts (Click-IN)
- Face Ø: 49mm
- Length: 72mm
IMPORTANT: Details of Gasket has been verified with our stock however Manufacturer is occasionally changing the type of the gasket supplier with body. If you require specific type of the gasket please contact us to check current version
This is now discontinued by the manufacturer and very limited stock
Technical Specifications
Jet Info
| Model Name | Cluster Storm |
| Fitment Type | Click-IN |
| Product Type | Jet Body |
| Shell Material | Acrylic |
| Used In | Water System |
Connections
| Water connection | 3/4" Socket / Slip |
| Air Connection | 3/8" Ribbed Barb |
Announcement
| Discontinued item | Only available while stocks last |
Jet Body
| Nominal Drill - Flat Gasket | 38mm |
| Supplied with | Grommet Gasket |
| Hole Size | 10-40mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.