- Hydrospares
- Hot Tub & Spa
- Air & Water
- Water Jets
- Jet Bodies
- Balboa Magna Jet Body
Technical Info
Balboa Magna Jet Body
£29.06INC VAT
5% DISCOUNT
Discontinued
QTY
Balboa Magna Jet Body
3/4" x 3/8" Ribbed Barb
0 Reviews
SKU: JET-6618MPN: 10-4886RRP:£30.59
LOGIN FOR TRADE PRICING £29.06INC VAT
5% DISCOUNT
Discontinued
Get it 08/07/2026Order in 97 days and 1 hour
Share
LID: 5291
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Product Details
Balboa Magna Jet Body
Water: 3/4" Ribbed Barb / Air: 3/8" Ribbed Barb
Supplied with Flat Gasket
Technical Specifications
Jet Info
| Model Name | Magna |
| Product Type | Jet Body |
| Used In | Water System |
Connections
| Water connection | 3/4" Ribbed Barb |
| Air Connection | 3/8" Ribbed Barb |
Jet Body
| Nominal Drill - Flat Gasket | 67mm |
| Supplied with | Flat Gasket |
| Hole Size | 41-70mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.