- Hydrospares
- Hot Tub & Spa
- Air & Water
- Water Jets
- Jet Diffusers
- Waterway Ozone / Cluster Gasket (Single Lip)
Technical Info
Waterway Ozone / Cluster Gasket (Single Lip)
£0.73EXC VAT
10% DISCOUNT
76 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Waterway Ozone / Cluster Gasket (Single Lip)
For Use With Cluster Jet Bodies
0 Reviews
SKU: GAS-4174MPN: 711-9860RRP: £0.81
LOGIN FOR TRADE PRICING£0.73EXC VAT
10% DISCOUNT
76 In Stock
Same day dispatch by 14:00
QTY
Get it tomorrowOrder in 26 minutes
Share
LID: 3968
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Recommended Additions
2 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 4248MPN: 218-5150
£0.51RRP:£0.69
Waterway Jet Body - Ozone Cluster Jet - Thread IN
3/4" x 3/8" Smooth Barbs
1 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 4194MPN: 212-0550
£4.24RRP:£5.65
Waterway Ozone Cluster Jet - Flat Gasket
34 x 26mm OD/ID - Fits 2.6" Jet Body*
Special Order Item
Available to Back Order
SKU: 4173MPN: 711-9870
£0.73RRP:£0.81
Waterway Cluster Jet Front - 38mm - Grey Smooth
Screw IN Style - Fixed Flow
10 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 5606MPN: 215-9867
£2.52RRP:£2.97
Waterway Cluster Jet Front - 38mm - Stainless
Screw IN Style - Fixed Flow
35 In Stock
Same day dispatch by 14:00
SKU: 5607MPN: 212-9870
£4.95RRP:£5.50
Product Details
Cluster Jet Gasket
This flat gasket sits between a Waterway Cluster jet and the spa shell.
It is also compatible with the Cluster Jet series marketed by CMP.
Dimensions
- Inside Diameter: 24 mm
- Outside Diameter: 32 mm
- Thickness: 1 mm
Part Number
- Waterway: 711-9860
Technical Specifications
Jet Info
| Product Type | Jet Accessory |
| Product Type | Spare Part |
Gaskets - Dimension
| OD (Outer Diameter) | 32mm |
| ID (Internal Diameter) | 24mm |
| Thickness | 3mm |
| Purpose | Jet |
| Gasket Lip - OD (Outside Diameter) | 27mm |
| Thickness (Including gasket lip) | 5mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.