Technical Info
Jacuzzi Whirlpool Bath 25
£33.77INC VAT
30% DISCOUNT
Discontinued
Jacuzzi Whirlpool Bath 25
SKU: FIL-11086MPN: JWB25HS Code: 8421210090RRP: £48.24
LOGIN FOR TRADE PRICING£33.77INC VAT
30% DISCOUNT
Discontinued
LID: 80748
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Technical Specifications
Part Numbers
| Pleatco Ref | PJW25 |
| Filbur Ref | FC-1305 |
| Darlly Ref | SC751, 50504 |
| Unicel Ref | C-5624 |
| Other Ref | 2590000 |
Attributes
| Filter Top | Hole |
| Filter Bottom | Hole |
| Filtration Area | 25sq.ft |
| Filter Length | 301 mm |
| Filter Diameter | 144mm |
| Thread OD | 48mm |
| Filter Length (Range) | 300-309mm |
| Filter Diameter (Range) | 140-149mm |
| Filter Diameter | 144mm |