- Hydrospares
- Filters, Tools & Chemicals
- Filters
- Filter Cartridges
- Filter - Darlly DL812
Technical Info
Filter - Darlly DL812
£37.30INC VAT
20% DISCOUNT
Due to be discontinued.
last 1 In Stock.
QTY
Filter - Darlly DL812
120 x 200
0 Reviews
SKU: FIL-11322RRP:£46.63
LOGIN FOR TRADE PRICING £37.30INC VAT
20% DISCOUNT
Due to be discontinued.
last 1 In Stock.
QTY
Quantity Discount
Get a Discount on multibuys
| Quantity | Unit Price | Savings |
|---|---|---|
| 1 | £37.30 | |
| 8 | £35.44 | 5% |
Get it tomorrowOrder in 1 hour and 5 minutes
Share
LID: 80709
Need Advice? Get in touch with one of the options below or visit our contact page.
Technical Specifications
Part Numbers
| Pleatco Ref | PCD50 |
| Darlly Ref | SC773, 70511 |
| Unicel Ref | C-7451 |
Attributes
| Filtration Area | 50sq.ft |
| Filter Length | 270 mm |
| Filter Diameter | 120mm |
| Hole Diameter | 50mm |
| Filter Length (Range) | 270-279mm |
| Filter Diameter (Range) | 120-129mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
No reviews have been added yet.
Questions & Answers
No questions have been asked yet.